Hegedűs fesztivál

egykori hegedűtanárunk emlékére

2024. március 18-án, hétfőn 17.30-kor
a Fischer Annie Zeneiskola Hangversenytermében

BALSAY KRISZTINA zeneiskolánk tanára volt 1967-1997-ig, korai haláláig.

Pályafutása alatt nagyon sok gyerek kezébe adott hegedűt, számos növendéke kiemelkedő muzsikus, szólista, zenekari zenész lett.
Az iskolánkban tanító kollégák közül többen Nála kezdtük hegedű tanulmányainkat.
Szigorúan és következetesen vezetett minket a zenélés, a hegedülés birodalmába, eközben mindannyiunk rajongott Kriszta nénije lett. Gyermekkorunktól egészen felnőtt korunkig, mikor már kollégái lehettünk, végig kísérte életünket.
Bármikor, bármiben segítségünkre volt, akár növendékként, akár tanárként fordultunk Hozzá.
Mindvégig megtapasztalhattuk növendékei és a pedagógusi pálya iránti elkötelezettségét.
Szeretete, embersége, erkölcsi tartása egész életünkre példamutatást adott.
Szakmai kiválóságát számos rangos kitüntetés mellett Apáczai Csere János díjjal is elismerték.

Kovács Ágnes hegedűtanár
egykori tanítvány