Hangszeres felvételi 2020.

Kedves Szülők!

Szeretettel várjuk gyermeküket a Fischer Annie Zeneiskolába, és örömmel vesszük jelentkezésüket!

Kérjük, hogy mielőtt kitöltik a jelentkezési lapot, és kiválasztják a tanulni kívánt hangszert, néhány fontos szempontot gondoljanak át!
A zenetanulás, csakúgy, mint minden délutáni különóra, rendszeres szervezést, programot jelent a gyermek és a család számára. Fontos, hogy biztosítani tudják gyermekük számára a hangszeres és szolfézs órákra járást, akkor is, ha az esetleg nem a saját iskolájában lesz; fontos az is, hogy be tudják illeszteni gyermekük és a család életébe a rendszeres gyakorlást, ami a fejlődés elengedhetetlen feltétele.

A hangszertanulást általában 3. osztálytól javasoljuk. Különösen érdeklődő és motivált gyerekek esetében 2. osztálytól. Vonós hangszereket pedig akár 1. osztálytól is lehet választani, amennyiben a gyermek a képességfelmérő meghallgatáson megfelel.

Természetesen szolfézs előképző elvégzése nélkül is lehet hangszerre jelentkezni, de jelenlegi zenei előképzőseink előnyt élveznek, hiszen ők már egy évet jártak a zeneiskolába.

A Jelentkezési lap kitöltésénél nagyon fontos adat a gyermek 11 jegyű tanulói azonosítója (megtalálható a diákigazolványon). E nélkül nem tudjuk a jelentkezést elfogadni.

Javasoljuk, hogy lehetőség szerint több választott hangszert jelöljenek meg, mert ezzel növelik a gyermek hangszertanulási esélyeit. (Bizonyos hangszerekre évek óta túljelentkezés van, pl. fuvola, gitár, zongora)

Kérjük, hogy jelöljék meg azokat a telephelyeinket, amelyekre adott esetben el tudják vinni gyermeküket. Mielőtt ezt kitöltik, tekintsék meg a honlapunkon a telephelyeink és az ott tanított hangszerek választékát.

A kitöltött jelentkezési lappal rögzítjük felvétel iránti kérelmüket. Augusztus utolsó hetében egy személyes találkozásra és képességfelmérő meghallgatásra hívjuk majd be gyermeküket, mely alapján véglegesen tudunk gyermekük felvételéről dönteni. A pontos részletekről a nyár folyamán küldünk értesítést, a megadott elérhetőségükre.

A jelentkezés határideje: 2020. június 15.