Gyakori kérdések

2024.04.19

Gyakori kérdések a felvételivel kapcsolatban

1. Miből áll a felvételi meghallgatás?

A képességfelmérő meghallgatásra készüljön a felvételiző gyermek egy gyermekdallal, majd egy rövid dallamot kell visszaénekelni, és egy egyszerű ritmust visszatapsolni.

2Kell-e előzetesen jelentkezni a hangszeres felvételire?

Igen, a honlapon található online jelentkezési lap kitöltésével, a megadott határidőig. Ezt követően a személyes találkozáshoz online időpontfoglalással. (Erről e-mailben értesítést küldünk.)

3Kell-e a tavaly várólistára került gyerekeknek újból felvételizni?

A tavaly várólistára került tanulóknak újra kell felvételizniük, mert a várólista/ előjegyzés csak az adott tanévre szól.

4Ha még nem járt zeneiskolába a gyermek, jelentkezhet-e hangszerre is, vagy csak szolfézs előképzőre?

Jelentkezhet hangszerre, de az első-második osztályos (6-8 éves) gyermekeknek először a szolfézs előképzőt javasoljuk. - lásd előképzős felvételi tájékoztató

5. Kell-e külön szolfézsra felvételizni?

Aki hangszerre felvételizik, annak nem.
A szolfézs előképzőbe jelentkezőknek igen, ide várjuk az általános iskolák jelenleg 1. osztályos tanulóit.

6. Mikor és hogyan lehet megtudni a felvételi eredményét?

A tanuló felvételéről az igazgató dönt a felvételi bizottság javaslata alapján. A felvételi eredményéről - legkésőbb július közepéig - elektronikusan értesítést küldünk a jelentkezési lapon megadott e-mail címre.
A helyhiány miatt várakozó listára került tanulókat előjegyzésbe vesszük. A felszabaduló helyekről értesítjük a jelentkezőket. Erre a megkezdett tanév folyamán is sor kerülhet.

7. Mi a teendő, ha felvételt nyert a gyermekem?

Az iskola valamennyi tanulója - régi és új növendékek - számára a beiratkozás szeptember első hetében, a honlapon és a kihelyezett iskolai hirdetőkön megjelölt napokon zajlik. A beiratkozásról részletesen a tanév megkezdése előtt adunk tájékoztatást.

8. Kell-e az oktatásért fizetni?

Igen, a zeneoktatás térítési- illetve tandíjköteles. Függ a tanuló életkorától és a tanulmányi átlagától.

9. Kell-e a szolfézsért külön fizetni?

A térítési díj a képzés teljes összegét tartalmazza.

10. Lehet-e hangszert kölcsönözni?

A legtöbb esetben igen, a zeneiskola hangszerállományának függvényében. A kölcsönzés díjmentes.