Búcsúzunk...

Göllerné Gábor Artemis
operaénekes, magánének művésztanár
1930 - 2022

Fájó szívvel tudatjuk, hogy Göllerné Gábor Artemis, a zeneiskola nyugalmazott magánének művésztanára, életének 93. évében elhunyt.
Gábor Artemis 34 évig volt zeneiskolánk magánének tanára. Növendékei eredményesen szerepeltek versenyeken, kurzusokon. Pedagógiai tevékenysége mellett énekművészként nagy sikerrel szerepelt koncertjeinken.
1962-től 1987-ig a Magyar Állami Operaház magánénekese volt. Leghíresebb szerepe az Éj királynője, melyet számtalanszor énekelt.

1964-től 1976-ig egyetemi docensként, oratórium- és koncertária szakon tanított a Grazi Zeneművészeti Főiskolán.
Több mint egy évtizeden át a Magyar Rádió Gyermekkórusának hangképző tanáraként működött.
Mesterkurzusokat tartott Svájcban, Belgiumban és a magyarországi Majkon.
Rendszeresen koncertezett Magyarországon és a világ számos országában.
Derűs személyiségének emlékét megőrizzük.

Búcsúztatása 2023. január 12-én, csütörtökön 14 órakor lesz a Farkasréti Temetőben.

A gyászmisére 2023. január 13-án 17.45-kor kerül sor az Avilai Nagy Szent Teréz Templomban.